Nowoczesne wnętrza w minimalistycznym stylu

Możliwość komentowania Nowoczesne wnętrza w minimalistycznym stylu została wyłączona
nowoczesna sypialnia

Minimalizm w aranżacji wnętrz cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Ten styl, który najczęściej idzie w parze z minimalizmem pojmowanym jako życiowa postawa, jest doskonałym wyborem dla osób, które doceniają prostotę i funkcjonalność w aranżacjach.

 

Nowoczesny styl w aranżacji wnętrz ma różne oblicza. Do tego nurtu zaliczają się zarówno bogato dekorowane wnętrza przyciągające uwagę swoim luksusowym wykończeniem, ale również te hołdujące popularnemu teraz minimalizmowi.

 

Jak urządzić minimalistyczny salon?

W aranżacji wnętrz minimalizm nie tworzy zasadniczo żadnego szczególnego stylu wydzielonego na tle innych – nowoczesne wnętrza w tym właśnie stylu są przede wszystkim proste i nie zawierają żadnych zbędnych przedmiotów.

 

Zatem salon urządzony w minimalistycznym stylu przede wszystkim będzie bazować na podstawowych meblach stosowanych w tym wnętrzu, czyli na kanapie lub narożniku, fotelach, gdy są potrzebne, stoliku. Także w razie potrzeby można uzupełnić go o inne elementy, na przykład do szafkę RTV, regał na potrzebne przedmioty.

 

Minimalistyczny salon nie zawiera nadmiaru dekoracji, ale nie oznacza to, że nie może mieć ich w ogóle. Przede wszystkim rezygnuje się z niepotrzebnych przedmiotów, które tylko zbierają kurz. W nowoczesnym wnętrzu tego typu świetnie sprawdzają się kwiaty, jedna grafika na ścianie, drobne pamiątki.

 

Kuchnia minimalisty – prosta i piękna

Także kuchnia może być urządzona w minimalistycznym stylu, a przy tym może cechować się funkcjonalnością i ergonomią.

 

Minimalistyczne kuchnie nie zawierają dziesiątek szafek, ponieważ w kuchni minimalisty nie ma zbyt wielu sprzętów, talerzy. Również zapasy spożywcze utrzymywane są tylko na niezbędnym poziomie.

 

W minimalistycznych wnętrzach tego typu często znajdują się tylko dolne szafki – zamiast górnych stosuje się prostą półkę na naczynia czy na wazonik z kwiatami.

 

Minimalistyczna łazienka – jasna i komfortowa

Urządzone w stylu minimalistycznym nowoczesne wnętrza łazienkowe wcale nie muszą kojarzyć się jako mało przyjemne, sterylne. Także w tym przypadku można przygotować zachwycającą przestrzeń, która będzie zapewniała pełen komfort każdego dnia.

 

Łazienka minimalistyczna najczęściej urządzona jest w bieli lub w szarościach, lecz może być też ciepła, na przykład w kolorach beżu. Sprzęty są jak najprostsze, aby korzystanie z niej było również łatwe i wygodne. Dodatkowym atutem jest brak problemów z czasochłonnym sprzątaniem!