Transport mebli podczas przeprowadzki – wszystko, co musisz wiedzieć!

transport mebli podczas przeprowadzki

Przewóz mebli jest istotnym elementem przeprowadzki. Meble i sprzęt elektroniczny powinny zostać przewiezione w odpowiedni, bezpieczny sposób, aby nie doszło do żadnych uszkodzeń. W artykule podpowiadamy, o czym musisz pamiętać podczas transportu mebli.

Odpowiednie przygotowanie mebli

Nawet jeśli zdecydujesz się na przewóz mebli przez profesjonalną firmę, będą one wymagać odpowiedniego przygotowania. Pierwszą i podstawową czynnością jest oczywiście opróżnienie mebli. Przewiezienie ich wraz z całą zawartością jest trudne i niebezpieczne, a więc zdecydowanie nie warto tego robić. Dodatkowo powinieneś zastanowić się, czy wszystkie meble są Ci potrzebne. Jeśli planujesz pozbyć się starej szafy, łóżka czy materaca, najlepiej zrób to przed wprowadzeniem się do nowego miejsca.

Kolejną czynnością jest demontaż mebli. Nie zawsze jest on konieczny, jednak w przypadku dużych gabarytowo mebli, w tym głównie szaf – zdecydowanie warto to zrobić. Takie rozwiązanie okaże się dobre również wtedy, gdy mebli jest sporo a zaoszczędzenie miejsca w samochodzie jest priorytetem.

Meble lub części mebli warto zabezpieczyć folią stretch, taśmą klejącą, a nawet i kocami. Na krawędziach można umieścić styropian lub folię bąbelkową. Nie musisz jednak nadmiernie się tym martwić, bowiem profesjonalna firma transportowa zadba o to, by meble były bezpieczne i nie uległy uszkodzeniom.

Zaplanuj transport mebli z wyprzedzeniem

Transport mebli, podobnie jak i cała przeprowadzka – powinien być zaplanowany z odpowiednim wyprzedzeniem. Jeśli planujesz skorzystać z usług firmy przewozowej, skontaktuj się z nią z co najmniej kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Poinformuj o wszystkich szczegółach i umów się na konkretny termin. Jeśli skontaktujesz się z firmą zbyt późno, może okazać się, że termin ten jest już zajęty.

Zastanów się również, czy lepszym rozwiązaniem będzie dla Ciebie transport mebli z wniesieniem czy bez. Takie rozwiązanie pozwoli Ci zaoszczędzić dodatkowy czas na wniesienie wszystkich rzeczy, a przeprowadzka będzie jeszcze sprawniejsza.

Dlaczego przewóz mebli warto powierzyć specjalistom?

Profesjonalna firma przewozowa posiada odpowiedni sprzęt, który ułatwia przewożenie ciężkich mebli i sprzętów. Mowa tu m.in. o wózkach transportowych czy pasach. Jest to ogromne ułatwienie i usprawnienie całego procesu. Samodzielne zakupienie tych elementów może być z kolei zbyt kosztowne i zwyczajnie nieopłacalne.

Zlecając transport mebli profesjonalistom możesz liczyć na szereg korzyści, takich jak:

  • oszczędność czasu – przeprowadzka jest niezwykle czasochłonna, a jeśli nie będziesz musiał zajmować się transportem mebli, zaoszczędzisz mnóstwo czasu,
  • kompleksowość – z rzetelną firmą przewieziesz również szczególnie delikatne przedmioty, w tym m.in. obrazy, rośliny czy instrumenty,
  • bezpieczeństwo – ze względu na doświadczenie i profesjonalny sprzęt, ryzyko uszkodzenia mebli zostaje znacznie zmniejszone,
  • ubezpieczenie – firmy transportowe posiadają ubezpieczenia, a więc nawet jeśli dojdzie do jakiegoś uszkodzenia, możesz ubiegać się o odszkodowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × dwa =