Małe wnętrza mieszkań – poznaj triki na ich optyczne powiększenie!

Możliwość komentowania Małe wnętrza mieszkań – poznaj triki na ich optyczne powiększenie! została wyłączona
małe mieszkanie w bloku

W małych mieszkaniach żyje wielu Polaków. Aby urządzić tego typu wnętrze, duże znaczenie ma dobór odpowiednich materiałów oraz mebli i dodatków. W jaki sposób można optycznie powiększyć mały metraż? Poznaj pomysły, które Ci w tym pomogą!

Jak urządzić małe mieszkanie?

To pytanie zadaje sobie obecnie bardzo wiele osób, które nie wiedzą, w jaki sposób zaaranżować wnętrze tak, aby można było korzystać z niego komfortowo pomimo ograniczonej przestrzeni.

 

Bardzo ważne jest w tym przypadku przygotowanie odpowiedniego planu. Przyda się zatem projekt wnętrza mieszkania, w którym można przetestować różnorodne ustawienia mebli oraz warianty materiałów. Warto także sprawdzać wzorniki producentów oraz oglądać je na żywo w sklepach.

mała kuchnia

Nowoczesne wnętrze mieszkania – jakie rozwiązania warto wybrać?

Przy podejmowaniu decyzji o zaaranżowaniu mieszkania warto zwrócić szczególną uwagę na jego potencjał. Duży salon z aneksem kuchennym sprawi, że mieszkanie może stać się bardziej przestronne, a wnęki mogą być doskonałe do montażu szaf na wymiar. Z kolei w mieszkaniu z wysokim sufitem można wykonać antresolę, na której najczęściej umieszcza się część sypialnianą.

 

Warto też zaznaczyć, że nawet niewielkie wnętrze może być urządzone tak, aby było wygodne i funkcjonalne. W tym celu można wykorzystać różnorodne triki powiększające optycznie przestrzeń, aby dzięki temu wydawała się ona na większą niż w rzeczywistości, a przy tym była praktyczna.

małe mieszkanie

Małe wnętrze mieszkania w bloku – jaki styl wybrać?

Obecnie wnętrza małych mieszkań mogą być zaaranżowane na wiele sposobów, dlatego też można wybrać swój ulubiony styl aranżacji.

 

Wśród często wybieranych pomysłów na wnętrza znajdują się:

  • Styl skandynawski – jest jasny i ciepły, dlatego świetnie nadaje się w małych wnętrzach, aby je powiększyć optycznie.
  • Styl minimalistyczny – to styl, w którym nacisk kładzie się na zminimalizowanie liczby wyposażenia oraz dodatków, dlatego nie jest on przesadzony i świetnie nadaje się do małych pomieszczeń.
  • Styl nowoczesny – współczesny styl aranżacji wnętrz, który może wykorzystywać różne odcienie, na przykład chłodne lub ciepłe jak biele, szarości, beże.
  • Styl loft – to popularna opcja także w małych wnętrzach, kładzie nacisk na wykorzystanie surowych materiałów jak cegła, drewno, beton.
  • Styl boho – to propozycja przeznaczona dla osób, które lubią naturalne, artystyczne i eklektyczne wnętrza.

 

Triki na optyczne powiększenie małego mieszkania

Osoby, które chciałyby urządzić praktyczne oraz piękne wnętrze mieszkania o niewielkim metrażu, mogą zdecydować się na zastosowanie różnych trików pomagających w jego optycznym powiększeniu. Sprawdź nasze pomysły!

 

Jasna kolorystyka

Najprostszym sposobem, by wnętrze mogło wyglądać na większe, jest wykorzystanie jasnych kolorów. Mogą one zagościć na ścianach oraz na meblach, aby sprawić, że wnętrze będzie wyglądało na bardziej rozświetlone, przestronne.

 

Rezygnacja z firanek

Firanki mogą optycznie przytłoczyć wnętrze, dlatego warto pomyśleć o ich zdjęciu. Zamiast nich na oknach można pozostawić osłony jak rolety rzymskie czy rolety dzień-noc. Po bokach okna można zastosować także eleganckie zasłony.

 

Meble ażurowe, na nóżkach i podwieszane

Wybierając meble o takich konstrukcjach, można sprawić, że wnętrze nabierze lekkości oraz nie będzie tak przytłoczone. Dodatkowo zastosowanie nóżek lub konstrukcji podwieszanych znacznie uprości sprzątanie pomieszczeń.

 

Fotele na wysokich nóżkach

Fotele klubowe, określane także jako krzesła fotelowe pozwalają na uzyskanie świetnego efektu polegającego na powiększeniu optycznym wnętrza. Nie zabierają dużej przestrzeni, a przy tym są bardzo komfortowe.

 

Powierzchnie odbijające światło

Lustra, meble wykończone na wysoki połysk, szklane stoliki, a także krzesła typu ghost chair – za ich pomocą można uzyskać efekt optycznego powiększenia wnętrza w małym mieszkaniu.