Jakie krzesła do wyspy kuchennej?

Możliwość komentowania Jakie krzesła do wyspy kuchennej? została wyłączona
Jakie krzesła do wyspy kuchennej?

Kuchnie otwarte na salon od ładnych kilku lat podbiły nasze serca. Dzięki takiemu rozwiązaniu całkowicie zmieniła się funkcja kuchni. W przeciwieństwie do kuchni zamkniętej, która była miejscem przyrządzania posiłków, obecnie kuchnia jest sercem domu. Tutaj przyrządzamy posiłki, ale nie robimy już tego w samotności. Obecnie będąc w kuchni możemy brać czynny udział w życiu reszty domowników. Wiemy, o czym rozmawiają, możemy również wziąć udział w tej rozmowie. Kuchnia to już nie karcer, tylko miejsce, w którym toczy się życie.

Kuchnia otwarta na salon najczęściej oddzielona jest od niego wyspą lub bufetem

Kuchnia otwarta na salon najczęściej oddzielona jest od niego wyspą lub bufetemTa specyficzna konstrukcja wymaga innych krzeseł niż były stosowane do tej pory. Nie jedna pani domu stawia sobie pytanie, jakie krzesła wybrać do wyspy kuchennej? Wyspa kuchenna, czy bufet nie maja wysokości tradycyjnego stołu. Idealna wysokość wyspy kuchennej to 110 cm. Barek, w obniżonej części przeważnie ma wysokość 90 cm. Jak dobrać idealną wysokość krzeseł?
Od kilku lat modne stały się hokery, czyli krzesła barowe. Mają one jedną zasadniczą zaletę. Większość z nich ma regulowaną wysokość. Jest to bardzo duża wygoda, gdyż niestandardowa wysokość wyspy kuchennej oraz bufetu uniemożliwia korzystanie z tradycyjnych krzeseł. Hokery mają jeszcze tę zaletę, że świetnie można na nich przysiąść robiąc coś w kuchni. Ustawiając wysokość na najwyższą możemy wygodnie wykonywać wszystkie kuchenne prace. Zwykłe, tradycyjne krzesła nie dają nam takiej możliwości.

Wybierając krzesła do wyspy kuchennej musimy mieć na uwadze wystrój całego mieszkania

Obecnie kuchnia nie jest pomieszczeniem odizolowanym, co ma swoje konsekwencje. Kuchnia i salon muszą stworzyć jednolitą przestrzeń, w tym samym stylu. Nie możemy wizualnie oddzielać kuchni, gdyż straci to rację bytu, a w wystrój wnętrza wprowadzi chaos i estetyczny nieporządek. Tylko jednolita stylistycznie przestrzeń da wrażenie porządku. Salon i kuchnia są tymi miejscami, które wszyscy goście widzą. To tu wszystkich zapraszamy. To jest część pokazowa naszego mieszkania.

Musimy odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań wybierając odpowiednie krzesła. Najważniejsza jest wygoda. Jednak nie mniej ważna jest także estetyka. Na szczęście mamy bardzo duży wybór hokerów, które zadowolą nawet najwybredniejszych.