Jak wybrać idealną wykładzinę dywanową

Możliwość komentowania Jak wybrać idealną wykładzinę dywanową została wyłączona
Jak wybrać idealną wykładzinę dywanową?

Wykładzina dywanowa, z racji iż jest miękka i przytulna, świetnie sprawdzi się szczególnie w sypialni i pokoju dziecięcym. Dobrze dobrana, świetnie sprawdzi się także w salonie oraz w przedpokoju. Jak wybrać idealną wykładzinę dywanową? Na co należy zwrócić uwagę, czym się kierować przy jej zakupie?

Wykładziny dywanowe, posiadają różne podkłady:

Wykładzina z podkładem filcowym

Wykładzinę taką można położyć bezpośrednio na twardym podłożu. Runo mniej ładnie sprężynuje, mniej się przygniata, co przekłada się na ładny wygląd wykładziny. Podkład filcowy nie wchodzi w reakcję z preparatami chemicznymi stosowanymi do czyszczenia wykładziny. Świetnie nadaje się do pomieszczeń, w których znajduje się ogrzewanie podłogowe. Sprawia, że pomieszczenie staje się przytulniejsze, a jednocześnie zostaje ocieplone i wyciszone.

Wykładzina na podkładzie z juty syntetycznej

Taki podkład jest tańszy od podkładu na jucie naturalnej. Jest on w formie siateczki wykonanej z polipropylenu. Nie gnije, nie butwieje, co sprawia że można użyć taką wykładzinę w pomieszczeniach o dużej wilgotności. Nadaje się do czyszczenia na mokro. Nie faluje, nie rozciąga się.

Wykładzina na podkładzie z pianki

Ten rodzaj wykładziny polecany jest zwłaszcza na betonowe podłogi. Trzeba uważać na podłogi drewniane impregnowane, ponieważ wykładzina na podkładzie z pianki, wchodzi w reakcje z większością chemicznych środków ochrony drewna.

Jak wybrać idealną wykładzinę dywanową?

Jak wybrać idealną wykładzinę dywanowąZwrócić uwagę na runo, czyli na wierzchnią warstwę wykładziny. Powinna ona być wykonana z włókien naturalnych, sztucznych lub mieszanych. Od rodzaju włókien, z jakich została wykonana wykładzina, zależeć będzie ostateczny wygląd i jakość wykładziny. Runo warunkuje też w głównej mierze, cenę produktu.

Na rynku istnieje ogromny wybór wykładzin dywanowych. Jej wybór powinien być dopasowany do stylu w jakim jest zaaranżowane dane pomieszczenie. Liczba wzorów i kolorów, długości runa, rodzaju podkładów jest ogromna. Każdy z całą pewnością, będzie w stanie wybrać i dopasować do swoich oczekiwań taką wykładzinę.

Wykładziny dywanowe są coraz częściej stosowaną alternatywą dla desek podłogowych, paneli czy zwykłych dywanów. Istnieje wiele różnych, ciekawych i funkcjonalnych aranżacji w których z powodzeniem można je wykorzystać. Jak wybrać idealną wykładzinę dywanową – odpowiednio dobraną można zastosować zarówno w mieszkaniu, jak i w przestrzeni biurowej. Ogranicza nas tutaj głównie wybór koloru czy długości runa. Ale na rynku jest tak ogromny wybór wykładzin dywanowych, że z całą pewnością, każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Ogromną zaletą wykładzin dywanowych jest ich łatwość czyszczenia. Wystarczy regularnie o nią dbać, odkurzać. W razie potrzeby wyprać lub przetrzeć na mokro. Na rynku istnieje wiele preparatów, których można użyć zarówno do pielęgnacji jak i konserwacji wykładziny. Usunięcie plam, również nie stanowi już żadnego problemu.